2021 Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Devlet Destekli Hibe Kredi Şartları, 2021 Hayvancılık Hibe Desteği.

2021 hayvancilik hibe kredisi nasil alinir

Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Devlet Destekli Hibe Kredi Şartları, 2021 Hayvancılık Hibe Desteği.

2021 Hayvancılık Hibe Kredisi Nasıl Alınır?

2021 Hayvancılık Hibe kredisi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı destek sağlamaktadır. 2021 Hayvancılık Hibe kredisi almak için belirli şartlar bulunmakta olup bu şartların sağlanması durumunda faizsiz ödeme planları ile finansman sağlanabilmektedir.

Hayvancılık Hibe Desteği kapsamında büyükbaş ve küçükbaş hayvan destekleri verilmekte olup hayvan sayısının en az 500 olması kriteri bulunmaktadır. Aynı zamanda bu hayvanların ÇKS sistemine kayıtlı olma kriteri de bulunmaktadır.

Hayvancılık Hibe Desteği manda ya da düve yetiştiriciliği alanında alınmak istenmesi durumunda ise minimum hayvan sayısının 150 olması gerekmektedir. Bu sayılar ile birlikte proje kapsamında değerlendirilerek uygun krediler verilebilmektedir.

2021 Hayvancılık Hibe Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

2021 Hayvancılık Hibe kredisi alma şartları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Başvuru için yazılan hayvanların her birinin Türkvet sistemi içerisinde kayıtlı olmaları gerekmektedir.
 • Hayvanların büyükbaş olmaları halinde maksimum bir defa doğum yapmış olmaları gerekirken gebelikleri de bu doğum sayısı içerisinde değerlendirilmektedir.
 • Büyükbaş hayvanlarının manda olması durumunda yaş kriteri maksimum 48 ay olarak belirlenmiştir.

Bu kriterlerin yanı sıra bankalar tarafından kredi kullanma kriterlerinin de sağlanması gerekmektedir. Kredi notu 1690 puandan daha düşük olan kişiler için kredi kullanılmasına olanak sunulmamaktadır.

Kredi kullanım için yeterli kriterleri sağlamayanlar için bir ya da iki kefil gösterilmesi gerekebilmektedir. Kredi kullanım şartlarında bankalara bağlı olarak değişiklik görüleceği için başvuru esnasında görüşmelerin sağlanmış olması gereklidir.

2021 Hayvancılık Hibe Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

2021 Hayvancılık Hibe kredisi veren bankalar şunlardır:

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Şekerbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • QNB Finansbank

Bu bankaların kredi olanakları birbirinden farklı olduğu için hibe desteği almaya hak kazanan kişilerin tüm bankaların şartlarını inceleyerek başvuruda bulunmaları mümkün olmaktadır. 2021 Hayvancılık Hibe kredisi için vade olanakları ya da faiz oranları da değişiklik gösterebilmektedir.

Bankaların sunmuş olduğu kredi kriterlerinden önce bakanlık onayının alınmış olması gereklidir. Bakanlık onayı alamamış olan kişilerin bu kredi desteğinden yararlanmaları mümkün olmamaktadır.

Hayvancılık Hibe Kredisi

Hayvancılık Hibe Kredisi Ziraat Bankası Faiz Oranları Nelerdir?

Hayvancılık Hibe kredisi Ziraat Bankası faiz oranları kredi kullanmak isteyen kişilerin istedikleri ödeme planlarına bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Vade sayısının fazla olması durumunda faiz oranları belirlenmektedir.

Minimum 10.000 TL tutarında talep edilen finansman desteği için aylık 857 TL taksitler ile ödemeler yapılırken toplam ödeme miktarı ise 10.290 TL şeklinde belirlenmekte olup oldukça düşük faizlerin uygulandığı bilinmektedir.

Büyükbaş hayvan desteğinde verilmekte olan finansmanlar için faiz destek oranı %50 olduğu için ödemeler konusunda pek çok kolaylık bulunmaktadır. Aynı zamanda 12 aya uzanan vade seçenekleri de bulunduğu için aylık taksitler de daha kolay ödenebilir olmaktadır.

Büyükbaş hayvancılık için maksimum finansman tutarı ise 400.000 TL olarak belirlenmektedir. Fakat yüksek tutarlar için kredi şartları daha farklı olabilmektedir. İpotek ya da kefil talebi yüksek finansmanlarda zorunlu kriterlerden birisi olarak bilinmektedir.

Küçükbaş Hayvancılık Hibe Desteği Şartları Nelerdir?

Küçükbaş hayvancılık hibe desteği şartları da büyükbaş hayvancılıkta olduğu gibi bakanlık tarafından belirlenmekte olup şu şekilde sıralanmaktadır:

 • En az 50 en fazla 500 koyun ya da keçi sahibi olunması gerekmektedir.
 • Bu hayvanların Türkvet sisteminde kayıtlı olması en önemli kriter olarak bilinmektedir.
 • Başvuru yapacak olan kişilerin genel hibe başvuru kriterlerini sağlaması gerekmektedir.

2021 Hayvancılık Hibe kredisi almak isteyenlerin küçükbaş ya da büyükbaş için başvuru yapacaklarını belirlemeleri gerekmektedir. Bu sayede yapılacak işlemlere dair kriter değerlendirmeleri de daha kolay biçimde sonuçlanmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap